MOTORNA ROTACIONA KOSILICA STIGA TWINCLIP 50 SQ H
1.015,00 €
STIGA Twinclip 50 SQ H, rotaciona kosilica, motorna, samohodna, motor HONDA GCVx145 Autochoke 145cm³, stražnji pogon, širina kućišta 50 cm, pocinčano – plastificirano kućište, 4 u 1, sakupljanje, poboljšani sistem malčiranja, stražnje i bočno izbacivanje, za košnju površina do 2000 m².
Robusna samohodna kosilica modernog dizajna s vruće pocinčanim i plastificiranim reznim kućištem koje osigurava dugi radni vijek, bez korozije ili ljuštenja boje. Kosilica je opremljena HONDA GCVx145 Autochoke 145cm³. Kosi i s travnjaka uklanja pokošenu travu i lišće, prihranjuje i uljepšava travnjak Multiclip (malčiranje) sistemom košnje ili ako je trava viša, jednostavno je izbacuje bočno ili iza sebe. Ekskluzivni “ciklonalni” sistem košnje pruža kvalitetniji otkos, finije malčiranje, a ujedno i maksimalno izbacivanje pokošene trave. Snažan i pouzdan HONDA pogonski motor smješten je na mekanom izolatoru koji upija sve njegove vibracije. PROFESIONALNI aluminijski pogonski sklop omogućuje dugotrajan i bezbrižan pogon kosilice.
Veliki sakupljač trave svojim tekstilnim dijelom optimizira protok zraka, čime se postiže bolje punjenje. Brzo i praktično priključivanje ili skidanje sakupljača s kućišta kosilice zahvaljujući novom Plug-in-BOX sistemu. Materijali korišteni kod izrade, čine ovu kosilicu izrazito čvrstom i robusnom. Održavanje čistoće kosilice vrlo je jednostavno pomoću ugrađenog priključka na koji se lako spaja vrtno crijevo za vodu ili mogućnosti postavljanja u servisni položaj radi detaljnijeg čišćenja ili servisiranja. Za košnju površina do 2000 m².
| Model | STIGA TWINCLIP 50 SQ H |
| Br. Artikla | 294512838/ST1 |
| Serija | Twinclip |
| Tehničke karakteristike | |
| Vrsta motora | Benzinski |
| Snaga motora | 2,75 kW |
| Proizvođač motora | HONDA |
| Model motora | GCVx145 OHV Autochoke |
| Zapremina motora | 145 cm³ |
| Vrsta startera | Ručni |
| Kapacitet spremnika goriva | 0,95 l |
| Površina za košnju | 2000 m² |
| Rezni sustav | |
| Sistem kućišta | 4-u-1 (sakupljanje, malčiranje te stražnje i bočno izbacivanje) |
| Širina kućišta | 50 cm |
| Materijal reznog kućišta | Pocinčani čelik |
| Način podešavanje visine košnje | Centralno u jednoj točci |
| Broj pozicija visine košnje | 7 pozicija |
| Raspon visine košnje | 25-77 mm |
| Pogon | |
| Sustav pogona | Samohodna |
| Pogon | Stražnji kotači |
| Brzina unaprijed | 3,6 km/h |
| Oprema | |
| Zapremina spremnika za travu | 70 L |
| Tip spremnika za travu | Tekstilni s indikatorom (plug-in) |
| Tip rukohvata | Cijev 25 mm,ergonomski rukohvat, podesiv pritiskom na gumb, lako sklopiv, meka obloga |
| Preklopni rukohvat | Da |
| Podesivi rukohvat | Da |
| Prednji rukohvat | Da |
| Priključak za pranje | Da |
| Kotači | 210/240 mm profilirani kotači s kugličastim ležajevima |
| Vibracije i buka | |
| Vrijednost vibracija (na rukama) | 4,7 m/s² |
| Zajamčena razina buke | 96 dB(A) |
| Izmjerena razina buke | 96 dB(A) |
| Dimenzije | |
| Neto težina | 43 kg |
| Bruto težina | 48,2 kg |
| Dimenzije (DxŠxV) | 1610 X 685 X 1150 mm |
| Pakiranje | Uređaj; Sakupljač trave; poklopac za malčiranje; usmjerivač za bočno i stražnje izbacivanje |
SAKUPLJAČ TRAVE (PLUG-IN-BOX)
Bez potrebe stalnog provjeravanja napunjenosti košare, indikator signalizira kada je vrijeme za pražnjenje. Veliki hibridni 70 litarski sakupljač trave svojim tekstilnim dijelom optimizira protok zraka, čime se postiže bolje punjenje. Vrlo jednostavno, brzo i praktično priključivanje ili skidanje sakupljača s kućišta kosilice zahvaljujući novom Plug-in-box sistemu.
ODABIR VISINE KOŠNJE U JEDNOJ TOČCI SISTEM KOŠNJE
Zahvaljujući ručki smještenoj blizu stražnjeg lijevog kotača, visina rezanja može se brzo postaviti na 7 pozicija, od 25 do 77 mm.
“CIKLONALNI” SISTEM KOŠNJE
Ekskluzivna kombinacija novog noža s duplom oštricom u dva nivoa i specijalno dizajniranog štitnika pružaju najbolje rezultate košnje i pri tome smanjuju trošenje mehaničkih dijelova uređaja i motora.
ELEKTRIČNO STARTANJE MOTORA POMOĆU GUMBA NA RUKOHVATU
Zbog sigurnosti sistem startanja moguće je korisiti samo kada je sigurnosni ključ u kućištu sistema na rukohvatu.
PODESIVI RUKOHVAT
Jednostavnim pritiskom na gumbe ergonomski podesivi rukohvat postavljate u vama željenu poziciju radi još ugodnijeg i lakšeg rada. Upravljački rukohvat je također dizajniran kako bi se mogao jednostavno sklopiti pritiskom na gumb radi uštede prostora prilikom skladištenja i jednostavnijeg transporta.
“VIBE CONTROL SYSTEM (VCS)”- ANTIVIBRACIJSKI SUSTAV
Ova kosilica opremljena je i s VSC sustavom (sustav eliminacije vibracija), sustav koji je dizajniran za apsorbiranje vibracija motora i reznog sustava. Taj sustav omogućuje dodatnu ugodu u radu s manje opterećenja za ruke te čini rukohvat izuzetno mirnim i ugodnim za držanje
PRIKLJUČAK ZA PRANJE
Kosilica dolazi s priključkom za pranje koji je jednostavno za koristiti i omogućava pranje noža i reznog kućišta.
“CIKLONALNI” SISTEM KOŠNJE
Ekskluzivna kombinacija noža s dvostrukom oštricom u dva nivoa i specijalno dizajniranog štitnika pružaju najbolje rezultate košnje i pri tome smanjuju trošenje mehaničkih dijelova uređaja i motora.
Jamstvo: pravne osobe – 1 godina, fizičke osobe – 3 godine (2+1)


